LA Lakers Şampiyon

LA Lakers NBA Şampiyonu Oldu – “Kobe İçin”

2020 NBA şampiyonu LA Lakers oldu. Kupayı hava kaldıran takım 4-2’lik skorla seriyi kazandı.

LA Lakers – Miami Heat: 106-93

Rakibi Miami Heat ekibini 106-93’lük skor tablosuyla mağlup eden LA Lakers, ESPN Wide Worlds Stadyumu’nda kupayı havaya kaldırdı. Mücadelenin öne çıkan isimlerinden biri de LeBron James oldu. Efsane basketbolcu Final MVP’si ödülünü kazandı ve tarihe geçti. Oyuncu üç farklı ekibin bünyesinde MVP’yi kazanan ilk basketbolcu oldu ve mücadelede 28 sayıyı haneye yazdırırken, 14 ribaunt ve 10 asistlik muazzam bir performans sergiledi.

LA Lakers - Kobe Bryant ve Lebron James

Boston Celtics ile Unvanı Paylaştı

NBA’da yeni sezonun şampiyonu olan LA Lakers, kulüp tarihinde 17.şampiyonluğa ulaşırken en başarılı takım unvanını da almış oldu. Ekip 10 yıl sonra tekrar kupa kaldırırken Boston Celtics’in skor sayısına da yetişti. İki takımın da şampiyonluk sayısı 17 oldu.

Kobe Bryant İçin

Los Angeles Lakers oyuncuları senenin başında hayatını bir helikopter kazasında kaybeden Kobe Bryant için oynadı. Lakers ekibi en son 10 yıl önce Boston Celtics karşısında Kobe Bryant’ın büyük katkısıyla kupa kaldırmıştı.

Ekibin deneyimli forvet oyuncusu Anthony Davis şampiyonluğun oldukça anlamlı olduğunu dile getirdi. Kobe Bryant’ın kendilerini yukarıdan izlediğine ve şampiyonlukla gurur duyduğuna inanan Davis, takımıyla beraber şampiyonluğu Kobe’ye adadı.

Karşılaşmanın yıldız ismi ise LeBron James oldu. 28 sayının yanına 14 ribaunt ve 10 asistlik muazzam bir performans ekleyen basketbolcu tarihe geçti ve Michel Jordan ile rekoru paylaştı.