Ersun Yanal

Ersun Yanal Antalyaspor ile Anlaşma İmzaladı

Deneyimli teknik direktör Ersun Yanal Antalyaspor ile masaya oturdu. Teknik adam Fraport TAV Antalyaspor ile 3,5 yıllığına anlaştı.

Fraport TAV Antalyaspor Basın Sözcüzü Murat Süğlün tecrübeli teknik direktör ile çalışmak istediklerini daha önce belirtmişti. Bu süreçte 8 aydır görev başına geçmeyen Ersun Yanal ise Antalyaspor Yönetim Kurulu’nun görüştüğü hocalardan biriydi.

Ersun Yanal Antalyaspor

252 Gün Sonra

Ersun Yanal’ın 252 gün sonra Süper Lig’e geri döndüğü ve Antalyaspor’un başında olacağı açıklandı. Tamer Tuna’dan sonra Akdeniz takımının başına geçecek isim bugünkü antrenmanlarda kırmızı-beyazlıları izledi. Ersun Yanal, milli aranın ardından hem kendi kariyerinde hem de Antalyaspor’un Süper Lig serüveninde yeni bir yolculuğa başlayacak. Daha önce Süper Lig devi Fenerbahçe ile çalışan ve Trabzonspor mücadelesinden sonra görevinden ayrılan teknik direktör, Antalyaspor kadrosunda Recep Kocatepe ve Volkan Kazak ile beraber görev alacak.

Antalyaspor ise 22 Kasım’da Aytemiz Alanyaspor karşısındaki sınavına hazırlanıyor. Süper Lig puan tablosunda 9 puana sahip olan Fraport TAV Antalyaspor teknik direktör görüşmelerinde Abdullah Avcı ile konuşmuş fakat anlaşamamıştı. Akdeniz takımı ile sözleşme imzalamayan Abdullah Hoca ise daha sonra Trabzonspor ile masaya oturdu. Basın Sözcüsü Murat Süğlün ise Abdulla Hoca’ya Trabzonspor bünyesinde başarılar dilerken Ersun Yanal ile yaptıkları anlaşmadan da memnun olduklarını dile getirdi.

Ersun Yanal Antalyaspor anlaşmasının gün içerisinde resmi bir duyuru ile camiaya açıklanması bekleniyor.