Mesut Özil

Fenerbahçe ve David Beckham Mesut Özil İçin Yarışta

David Beckham Mesut Özil ismini takımında görmek isteyen taraflardan biri oldu. Transfer sürecinde 18 yeni ismi kadroya katan Fenerbahçe’de de gözler yıldız futbolcu Özil’e çevrildi.

Arsenal ile yollarını ayırmaya hazırlanan Mesut Özil Premiere Lig basınında gündemden düşmüyor. Yıldız futbolcu Arsenal bünyesinde olduğu halde kadro dışı kaldı ve ekipte istenmeyen isim olarak ilan edildi. Bunun üzerine İngiltere’den ayrılmayı planlayan oyuncu, eşi ve menajeriyle yeni bir kariyer rotası çizmeyi planlanıyor. Ada’daki evini satışa çıkardığı bilinen futbolcu ayrılık için hazırlanırken birçok takım çoktan yarışa girdi bile.

David Beckham Mesut Özil

David Beckham Mesut Özil İçin Yarışta

MLS takımları Özil’i kadrolarına katmak için hazırlanmaya başladı. Ekipler arasında en çok öne çıkan isim ise Inter Miami’nin sahiplik koltuğunda oturan David Beckham oldu. Eski İngiliz efsanesinin Mesut Özil transferi konusunda rakibi ise Fenerbahçe.

31 yaşındaki deneyimli oyuncunun kariyer planlamasında iki adet seçeneği öne çıkıyor. Bunlardan birisi eşinin de sıcak baktığı ABD planı oldu. Özil, MLS ekiplerinde oynama şansını değerlendirse de çocukluk hayali olan Fenerbahçe seçeneği da ağırlığını koruyor. Bu bağlamda Arsenal ile görüşmelere başlayacak olan Fenerbahçe efsane oyuncuyu renklerine bağlamayı hedefliyor.

Fenerbahçe Güvenli Taraf

Transfer döneminde ekibe 18 yeni isim katarak transfer şampiyonu olan Fenerbahçe Mesut Özil’i kesinlikle sarı-lacivertli formada istiyor. Mesut Özil için ise Fenerbahçe güvenli bir yuva olarak görünüyor. Kanarya bedelsiz transferi hedefleyip efsane ismi kadroya katmak için çalışacak.