Galatasaray

Galatasaray Seçim Kararı Aldı – Seçim Tarihi Belli Oldu

Galatasaray seçim tarihi için hazırlanmaya başladı. Sarı-kırmızılı takımı yönetim kurulu 19-26 Aralık 2020 tarihlerinde seçime gidiyor.

Oy birliğiyle verilen kararda Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Aralık ayının son haftalarında seçim yapacak. Kamuoyuna yapılan duyuru ise takımın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Duyuru daha sonra Galatasaray’ın resmi Twitter hesabı üzerinde yer aldı. Paylaşımda aşağıdaki açıklama yapıldı:

Kamuoyuna duyuru,
Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından oy birliği ile 19-26 Aralık 2020 tarihlerinde seçim yapılması kararı alınmıştır.

Pandemi dolayısıyla, 7222 sayılı kanun ve bu kanun doğrultusunda çıkartılan genelge içerisinde başvuru yapılacaktır.

Spor kamuoyuna ve camiamıza saygıyla duyurulur.
Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Galatasaray Seçim

Burak Elmas Aday Oldu

Daha önce sarı-kırmızılı ekip için yöneticilik yapmış olan Burak Elmas, karar duyurusundan sonra aday olduğunu duyurdu. Eski yönetici Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Galatasarayımızın birliği ve geleceği için ben ve yol arkadaşlarım, değişimi sağlamak amacı ile yola çıkıyoruz. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

Belirtilen 7244 sayılı kanunun içeriğinde ise “Türk Medeni Kanunu doğrultusunda derneklerin alacağı bildirim ve beyannemelerin yanı sıra kurul toplantıları 31/07/2020 tarihine kadar ertelenir. Bu süreç İçişleri Bakanınca 3 aya kadar uzatılabilir. Ertelenen toplantılar, erteleme sürecinin sona erdiği tarihten sonra 30 gün içerisinde yapılır. Mevcut birimlerin vazife, görev ve sorumlulukları erteleme süreci sonrasında işleyecek ilk genel kurula dek devam eder” açıklamaları yer aldı.