Liverpool Şampiyon

Premier Lig Şampiyonu Liverpool!

Manchester City’nin Chelsea deplasmanında puan kaybetmesi sonucunda, Premier Lig’deki ilk şampiyonluğunu kazandı! Jurgen Klopp ve öğrencileri sezon boyunca gösterdikleri olağanüstü performans ile tüm takdirleri topladı. Hem oynadıkları oyunun güzelliği hem de bol gollü maçlar izletmeleri seyir zevkini en tepeye çıkardı. Premier Lig Şampiyonu Liverpool, ligin bitimine 7 hatta kala, ünvanı garantilerken, lig rekorunu da kırmış oldu. En erken şampiyon olan takım ünvanı artık Liverpool’un!

Bundan önceki rekor, 2001 yılında, bitime 5 hafta kala şampiyon olan Alex Ferguson’un Manchester United’ına aitti. Geride kalan 31 haftada 28 galibiyet, 2 beraberlik ve sadece 1 yenilgi alan Liverpool, kırılması zor bir rekora imza attı. 1992 yılında kurulan Premier Lig’den önce oynanan İngiltere 1. Liginde 18 şampiyonluğu vardı. Bu şampiyonluk ile birlikte toplamda 19 şampiyonluğa ulaşarak, 20 şampiyonluk kupasına sahip Manchester United’a yaklaştılar.

Premier Lig Şampiyonu Liverpool

Jurgen Klopp Göz Yaşlarını Tutamadı

Bu büyük başarının baş mimarlarından olan, başarılı teknik adam Jurgen Klopp, şampiyonluk sonrası açıklamalarda bulundu. Şampiyonluğu taraftarlara armağan eden Alman teknik direktör, açıklamaları yaparken sevinçten göz yaşlarını tutamadı. Bu başarının Liverpool için çok değerli olduğu ve kutlamaları hakettiklerini iletti.

“Gerçekten kendimi kaybetmiş durumdayım. Kenny Daglish’in bizi nasıl desteklediğini biliyorum, bu şampiyonluk onun için. 30 yıl bekledi, ayrıca Gerrard için, o da çok bekledi” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı. Liverpool 30 yıllık hasretini sona erdirerek, dünyanın en zor ligini kazanmayı başardı. Premier Lig şampiyonu Liverpool için gelecek çok parlak gözüküyor.