Başakşehir

Başakşehir Kasasını Doldurdu! Başakşehir – Manchester United

4 Kasım gecesi oynanan Başakşehir – Manchested United mücadelesinde galibiyete ulaşan taraf temsilcimiz Medipol Başakşehir oldu. Süper Lig’in son şampiyonu olan ekip İngiltere’nin en büyük kulüplerinden birini mağlup etmeyi başardı. Zafere ulaşan takım 2.7 milyon euro kazanarak kasasını da doldurdu.

Turuncu-lacivertli ekibin zaferi İngiliz basınını salladı. Devler Ligi’nde akıl almaz bir galibiyet elde eden takım H Grubu kapsamında Manchester United karşısında sınav verdi. 2-1’lik skor tablosuyla sahadan üstün ayrılan temsilcimiz, Demba Ba ve Cisca’nın golleriyle etkileyici bir performans sergiledi.

Başakşehir – Manchester United

Başakşehir 230 Milyon TL’yi Geçti

Şampiyonlar Ligi’ne katılarak yaklaşık 15 milyon kazanan turuncu-lacivertliler, sıralamalarda iki ekibin önüne geçmesiyle kasanın kilidini açtı. Süper Lig’in son şampiyonu yayın havuzundan ve sıralama önceliğinden de toplam 5 milyonluk gelir elde etti. 4 Kasım akşamı Manchester United karşısında da galip olunca İstanbul takımı 2.7 milyon Euro daha elde etti ve toplam 237 milyon TL’ye ulaşmış oldu.

TFF’den Tebrik Mesajı Geldi

Türkiye Futbol Federasyonu’nu resmi internet sitesinden bir kutlama mesajı yayınlandı. Medipol Başakşehir’i kutlarız başlığıyla paylaşılan duyuruda aşağıdaki ifadeler yer aldı.

“Ülkemizin morale ihtiyaç duyduğu bu zor günlerde Başakşehir’in kazandığı galibiyet ve katkılardan dolayı futbolculara, teknik heyete, Yönetim Kurulu’na ve Başkan Sayın Göksel Gümüşdağ’a teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.”