Eskişehirspor

Eskişehirspor Puan Silme Cezası Aldı – Takımın Üç Puanı Silindi

TFF Kulüp Lisans Kurulu’nun kararı doğrultusunda Eskişehirspor puan silme cezası ile karşı karşıya kaldı. Lisans Kurulu, TFF 1.Lig ekibi Eskişehirspor’un 3 puanını sildi.

Kararın ardındaki sebepler ise Lisans Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonuçları oldu. Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kuralları bünyesinde son incelemeleri yürüten kurul, sırasıyla Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig ekiplerinin başvuru süreçlerini denetledi. Kurul, kulüplerin başvurularını incelerken personeller, hukuki süreçler, mali kriterler ve sportif altyapı parametreleri temel alındı.

Bu bağlamda birçok ekibin başvuru sürecini değerlendiren TFF Kulüp Lisans Kurulu, TFF 1.Lig kulüplerinden iki ekip için ceza kararı uyguladı. Lisans Kurulu tarafından ekiplere tanınan süre içerisinde başvurusunu tamamlamayan Eskişehirspor puan silme cezası ile karşı karşıya kaldı ve takımın 3 puanı silindi.

Puan hanesinde -1’e düşen Eskişehirspor ise ceza alan tek takım değil. Lisans kurulunun kararından nasibini alan bir diğer takım da Ankaraspor oldu. Ankara ekibi de verilen karar sonucunda hanesinden 3 puanını kaybetmiş oldu.

Eskişehirspor Puan Silme

Eskişehirspor Geçtiğimiz Sezon 15 Puan Kaybetti

Eskişehirspor geçtiğimiz sezon kapsamında da puan kaybına uğramıştı. 15 puanı silinen siyah-kırmızılı ekip sezon sonunda küme düştü. Yeni sezon kuralları ile birlikte küme düşme kaldırılınca takım tekrar Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig mücadelelerinde forma giymeye hak kazandı. Bu senede kötü gidişin önüne geçilmesi zor görünüyor. Türkiye’nin en köklü camialarından Eskişehirspor’un geri dönmesi dileğiyle.