Beşiktaş Süper Lig

Beşiktaş’tan Maç Öncesi Test Talebi

Bu akşam saat 19.00’da karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş – Fraport TAV Antalyaspor mücadelesi öncesi Beşiktaş’tan maç öncesi test talebi yapıldı. Beşiktaş yönetimi Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği yazılı talepte rakibini Antalyaspor kadrosuna tekrar test yapılmasını istedi.

Ev sahibi takım Beşiktaş, Süper Lig kapsamında oynayacağı bir sonraki müsabakada Antalyaspor’u konuk edecek. Bu gece kozlarını paylaşacak takımlardaki oyuncular müsabaka öncesi teste tabii tutuldu. Antalyaspor’un test sonuçları Beşiktaş’ı korkuttu. Fraport TAV Antalyaspor’un testlerinde 56 kişinin COVID19 testi pozitif sonuç verdi.

Beşiktaş’tan Maç Öncesi Test Talebi

Test Kitlerin Arızalı Olduğu Ortaya Çıktı

Korkutan test sonuçlarından sonra Antalyaspor, 15.00’daki mücadele yolculuğunu erteledi. 56 COVID19 pozitif test sonucu sonrasında ekibe tekrar test yapıldı ve ilk test kitlerinin sorunlu olduğu öğrenildi. Daha sonra yapılan koronavirüs testlerinde sadece iki personelin COVID19 pozitif olduğu ve 60 kişilik ekipteki diğer bireylerin testlerinin negatif sonuç verdiği duyuruldu.

Test kitlerinin arızalı olduğu duyurusu Beşiktaş cephesindeki endişeyi sonlandırmaya yetmedi. Sonuçlardan sonra oldukça endişelenen ev sahibi takım Beşiktaş’tan maç öncesi test talebi iyapıldı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü kontrolü altında tekrar test yaptırmasını talep etti. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Beşiktaş yönetim kuruluna henüz yanıt gelmedi.

İlk Testin Sonucu Veri Olarak Alınmalıdır

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Mehmet Ceyhan, test kiti arızalı olsa da alınan ilk veriye dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın bu ifadesi doğrultusunda Fraport TAV Antalyaspor’un karantina sürecine girmesi gerekiyor. Bu bağlamda Antalyaspor – Beşiktaş mücadelesinin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu. COVID19 pozitif olan tüm üyelere geçmiş olsun diyor, maçın oynanması halinde iki takıma da başarılar diliyoruz.