Fenerbahçe Başkanı Ali Koç

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktör Arayışları İçerisinde

Geçtiğimiz aylarda Ersun Yanal ile yollarını ayıran Fenerbahçe Spor Kulübü, teknik adam arayışına hız kesmeden devam ediyor. Fenerbahçe’de son zamanlarda başarısız performanslar sergileyen Ersun Yanal ile yönetim arasında büyük bir kriz oluşmuştu. Yönetim bu krizi Ersun Yanal’ı göndermekle kökten çözmüş oldu. Fenerbahçe Yeni Teknik Direktör arayışlarına devam ediyor.

Ali Koç’tan Fenerbahçe Yeni Teknik Direktör Arayışı için Açıklama

Liglerin başlama tarihi 12 Haziran’ı göstermesinden dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü, teknik direktör arayışı için kollarını sıvadı ve görüşebileceği adayları tek tek masaya yatırdı. Konu hakkında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamaları ise şu şekilde; “Bir teknik adamla neredeyse anlaşmamıza rağmen EURO 2020’nin 1 sene ertelenmesiyle son anda iptal oldu”. Başkanın bu röportajda bahsettiği meşhur teknik adam ise, Hırvatistan milli takımı teknik direktörü olan Zlatko Dalic olduğu belirtildi. Hırvatistan milli takımında, Euro 2020 Avrupa Şampiyonasını tamamlamak isteyen başarılı teknik adam Fenerbahçe’ye gelme durumunun şampiyonanın bir yıl ertelenmesi sebebi ile iptal ettiğini açıkladı.

Koronavirüs Detayı

Koronavirüs her sektörü olduğu gibi spor sektörünü de kalbinden vurdu. Bu süre zarfı içerisinde birçok Türk oyuncu, kulüp çalışanı, teknik heyet ekibi dahil olmak üzere koronavirüse yakalandı. 2 Gün önce açıkladığımız haber ise Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin bu virüse yakalanma haberi idi. Koronavirüs tehdidine karşı liglerin hala açılıp açılmayacağı ise bir muamma. Yukarıda aktardığımız 12 Haziran bilgisi, olaylar bu şekilde giderse liglerin açılacağı tarih olarak belirlendi.

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktör Arayışı - Erol Bulut

Erol Bulut Fenerbahçe Yeni Teknik Direktör Adaylarındandan Birisi

Ali Koç’un net olarak işaret ettiği önemli isimlerden biri ise bir zamanlar Fenerbahçe forması terletmiş başarılı oyuncu Erol Bulut oldu. Yapmış olduğu açıklamalar içerisinde başka adaylar da mevcut.

Yabancı Olabilme Olasılığı

Görüşme yapılan ilk isimlerden birisi olan Hırvatistan uyruklu teknik adam Nenad Bjelica’da Ali Koç’un yapmış olduğu açıklamalar sonucunda tarife uyan adaylardan bir tanesi.

Acaba Abdullah Avcı Mı?

Genç Başkan Ali Koç’un “Fenerbahçe’yi, rakipleri, sistemin nasıl çalıştığını da bilmek gerek. Gençleri oynatmak önemli. Farklı oyun formatlarını oynatmış olmak önemli. Soyunma odası liderliği, teknolojinin kullanımı çok önemli.” açıklamaları ile en çok akla gelen isimlerden birisi de Abdullah Avcı. Azerbaycan Milli Takımından da aynı zamanda teklif alan Abdullah Avcı, bu teklifi reddedip, Fenerbahçe Spor Kulübünün yapacak olacağı teklife sıcak baktığı almış olduğumuz bilgiler arasında.