Mustafa Cengiz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Taburcu Oldu

Bildiğiniz üzere yaklaşık bir hafta önce ameliyat için masaya yatan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başarılı bir beyin ameliyatı geçirdikten sonra bugün aldığımız mutlu bir habere göre taburcu edildi. Mustafa Cengiz’in ameliyatı Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’nde yapıldı. Hastaneden çıkıyorken hiçbir şey olmamış gibi yürüyerek emin adımlarla ilerleyen Mustafa Cengiz, basın mensuplarının sormuş olduğu sorulara hiç zorlanmadan yanıt verdi. Yürürken maskesini açarak poz veren Cengiz’in moralinin oldukça yüksek olduğu görüntülendi. Bu durum bizleri de oldukça mutlu etti.

Mustafa Cengiz Neden Ameliyat Masasına Yattı?

Mustafa Cengiz Taburcu Oldu

Yaklaşık bir hafta öncesine kadar baş ağrısı rahatsızlığı ile hastaneye gidip muayene olan Mustafa Cengiz’in beyninde tümör çıktığı teşhisi konuldu. Ameliyatı gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Uğur Türe, Cengiz’in beyninden 3 adet tümörü başarılı bir şekilde çıkardı. Çıkarılan tümöreler Mustafa Cengiz’in beyincin ve beyin sapından çıkarıldığı öğrenildi.

Abdurrahim Albayrak’tan Tam Destek

Galatasaray 2. Başkanı olarak tanınan ünlü iş adamı Abdurrahim Albayrak ameliyat süresi boyunca Mustafa Cengiz ve ailesinin bütün ihtiyaçlarını karşıladı. Süreç boyunca doktorlardan bilgi alarak Cengiz’e tam destek verdi. Taburcu olunmasının ardından basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu “Buradan mutlu ayrılıyoruz. Başkanım, yürüyerek Galatasaray’a yakışan bir şekilde arabasına bindi. Çok mutluyuz. Başkanımız evinde istirahate çekildi. Gözlerini açtığı andan itibaren hep ‘Galatasaray‘ dedi. En ufak sorunları bile çözdü.”

En Önemli Açıklama Doktorundan Geldi

Başarılı cerrah Prof. Dr. Uğur Türe yapılanlar ile alakalı Mustafa Cengiz’in taburcu edilmesinin ardından şu açıklamalarda bulunarak yapılan ameliyat hakkında kısa bilgiler verdi; “Geçen hafta zorlu bir ameliyat geçirdik. Beyincikte ve beyin sapında 3 adet tümör vardı. Onları tamamen çıkardık. Kendisi çok iyi durumda ve evine dinlenmeye gidiyor. Bundan sonra bir kemoterapi süreci var. Bu gidişle bunların hepsini en iyi şekilde atlatacağına eminim.” Kemoterapi süreci de atlatıldıktan sonra Mustafa Cengiz’in tamamen sağlığına kavuşacağı tahmin ediliyor. Bizler de Mustafa Cengiz’in bundan sonraki sürecinde şifalar diliyor, eski başarılarını gerçekleştirmesini ümit ediyoruz.