Hatayspor

Hatayspor Virüs Kriziyle Mücadele Ediyor – 19 Vaka

Takımdaki vaka sayıları 19’a ulaşınca Hatayspor virüs krizi yüzünden Erzurum karşısında forma giyemeyecek. TFF kararı ile Süper Lig kapsamında 18 Ekim’de oynanması gereken mücadele ertelendi.

17 Futbolcu ve Teknik Direktör

Atakaş Hatayspor’da toplam 17 futbolcunun coronavirüs testi pozitif sonuç verdi. Halihazırda 6 futbolcusunda COVID19 pozitif durumu yaşayan Atakaş Hatayspor, bu sabah oyuncularını ve personel ekibini tekrar testlere tabii tutuldu. Yapılan testlerden sonra Hatay ekibinin 11 futbolcusunda daha coronavirüs hastalığı tespit edildi.

Takımdaki pozitif vaka sayısı futbolcular taraıfnda 17’ye ulaşırken, 1 takım personelin ve teknik direktör Ömer Erdoğan’ında coronavirüs hastalığına yakalandığı ortaya çıktı.

Hatayspor virüs

Maç Ertelendi

Atakaş Hatayspor Süper Lig 5.hafta maçlarında Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında sınav verecekti. 18 Ekim Pazar günü yapılması planlanan mücadele TFF kararıyla ertelendi. Gün içerisinde basına duyuru yapan kulüp sözcüsü Rahmi Vardı, takımdaki vaka sayısını duyururken maçın ertelendiğini de sözlerine ekledi.

Süper Lig’de Virüs Krizi Sürüyor – Hatayspor Virüs Sorunu Çeken Tek Takım Değil!

COVID19 pozitif sayısı yoğunluğunu günden güne artırıyor. Bu bağlamda ayağı bükülen tek takım Atakaş Hatayspor değil. Geçtiğimiz gün yapılan durularda Yeni Malatyaspor’da 4 futbolcunun coronavirüs testlerinin pozitif çıktı öğrenildi. Evde tedavi sürecine başlayan futbolcular kendilerini izolasyon altına aldı.

HES Kablo Kayserispor da hastalıktan nasibini aldı. Geçtiğimiz hafta bir futbolcusunda virüs tespit edilen ekipte başka bir oyuncunun da semptomatik durumu dikkat çekti. Yapılan PCR testinin pozitif sonuç vermesiyle Kayserispor’da vaka sayısı 2 oldu.