Alexander Sörloth Transfer

Sörloth Belirsizliği Son Buldu

Norveçli forvet oyuncusu Sörloth, RB Leipzig’e kesin olarak transfer oldu. Günlerdir hakkında haber alınamayan forveti, RB Leipzig renklerine bağladı.

Trabzonspor yöneticileri ile problem yaşayan yıldız oyuncu, futbol kariyerine Leipzig’de devam etmek istediğini ifade etti. Her ne kadar taraflar arasında problemler yaşansa da amacına ulaşan tek taraf yıldız forvet Alexander Sörloth oldu.

Geçen sene İngiltereli ekip Crystal Palace’tan kiralanan forvet, Trabzonspor’da gösterdiği performans ile gözleri üstüne çekti. Hızlı ve genç olmasının yanı sıra yüksek formu sayesinde jenerik goller atan genç futbolcu için Avrupalı kulüpler yarıştı. Kararını RB Leipzig’ten yana kullanan forvet halinden memnun olduğunu dile getirdi.

Trabzonspor, RB Leipzig ve bonservis sahibi Crystal Palace arasında yaşanan problemler son bulmuş oldu.

Sörloth transfer

Sörloth KAP’a Bildirildi

Karadeniz ekibi, yıldız ismin transferi için RB Leipzig kulübü ile görüşmeler yaptığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.

  • Trabzonspor’dan sözleşmeye dair bir demeç verildi.
  • Sözleşmenin fesih bedeli 20.000.000 EUR olarak belirlendi.
  • Futbolcunun katıldığı müsabaka sayısına istinaden toplamda 2.000.000 EUR bonus ödenecektir.
  • Futbolcunun başka bir takıma transferi durumunda, transfer sürecinde katlanılan maliyetler sonrası elde edilen karın %20’si Trabzonspor’a ödenecektir.
  • Futbolcunun gelecekte Türkiye’ye transfer olması durumunda öncelik hakkı Trabzonspor’un olacaktır.
  • Transfer sonucunda elde edilecek gelir toplamı, bonservise sahip olan Crystal Palace kulübü ile Trabzonspor arasında yarı yarıya paylaşılacaktır.