Süper Lig 2020-2021 Sezonu

Süper Lig Ertelenen Maçlar İçin Yeni Tarih Belli Oldu

Süper Lig ertelenen maçlar için yeni tarihler duyuruldu. Pandemi dolayısıyla farklı tarihe taşınan mücadeleler Aralık ayının ilk haftasında oynanacak.

Süper Lig 5.haftasındaki mücadelelerden Atakaş Hatayspor – Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı COVID-19 sebebiyle ertelenmişti. Hatayspor’daki pozitif vakalardan dolayı tarihi değiştirilen yeni maç 9 Aralık 2020 Çarşamba gününde oynanacak.

Spor Toto Süper Lig’in ertelenen diğer mücadelelerinden biri de Göztepe – Aytemiz Alanyaspor oldu. Lig’in 7. haftasında oynanması gereken karşılaşmanın ülkemizi derinden etkileyen İzmir depremi dolayısıyla tarih değiştirilmişti. İzmir ekibi Göztepe ve Aytemiz Alanyaspor’un yeni randevu tarihi ise yine 9 Aralık Çarşamba günü olacak.

Ertelenen iki maç da 19.30’da hakemin ilk düdüğü ile başlayacak.

Süper Lig Ertelenen Maçlar

Sahada Virüs Krizi Büyüyor: Beşiktaş’ta Dört Pozitif

Pandemi hem ülkemizdeki hem de dünyadaki spor camiası üzerindeki etkisini günden güne artırıyor. Gün içerisinde yapılan duyuruda Süper Lig devlerinden Beşiktaş’ta dört pozitif vaka olduğu açıklandı. Üçü futbolcu olan vakaların duyurusu ise takımın resmi Twitter hesabından yapıldı. BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yürütülen PCR testleri sonucunda üçü futbolcu, biri takım personeli olan dört kişide koronavirüs pozitif bulgularına rastlandı.

Siyah-beyazlı ekibe diğer Süper Lig devlerinden destek geldi. Fenerbahçe ve Galatasaray, Beşiktaş’ın resmi açıklamasına karşılık geçmiş olsun duyurusu paylaştı. Virüse yakalanan tüm sporseverlere geçmiş olsun diyor, en kısa sürede iyileşmelerini temenni ediyoruz.